Bądź na bieżąco z MPI Poland Chapter
listopada 25, 2021
Zapisz się na nasz newsletter
Kliknij tu

Top Performing Chapter Award

 

 

Aktualności

 

Komunikacja i emocje w pracy meeting plannera

By: MPI Poland | kwi 5, 2019

baner-krakow

Jak w praktyczny sposób podnieść swoją efektywność osobistą i zawodową zdobywając wiedzę na temat…schematów.
Wielu z nas, wykonując swoją pracę zawodową, napotyka całą masę czynników będących silnym źródłem stresu i innych nieprzyjemnych emocji. Towarzyszy nam na co dzień olbrzymia odpowiedzialność organizacyjna i moralna, a z drugiej strony nierzadko – czujemy niechęć do delegowania uprawnień podwładnym. Nadmierne obciążenie pracą jest więc w naszej branży codziennością. Do tego dochodzi konieczność podejmowania ryzykownych decyzji, niepisana „norma” pracy w zupełnie nietypowym wymiarze godzin, konieczność bycia mobilnym – wszystko, by sprostać wymogom wykonywanej pracy. Próbujemy w tym wszystkim jakoś się odnaleźć, działać jak dobrze naoliwiona maszyna, co praktycznie jest nie do osiągnięcia. Skutek - pracujemy w ogromnym stresie i napięciu. 
Jak więc w tak trudnych warunkach możemy skutecznie się komunikować z naszymi współpracownikami, partnerami czy dostawcami? Czy to w ogóle jest wykonalne? Sprzeczność potrzeb, interesów, nierówny dostęp do zasobów, nieznajomość wzajemnych oczekiwań czy zwykłe różnice osobowościowe partnerów dialogu – to także świetna pożywka sprzyjająca reagowaniu złością i rozwijaniu się sytuacji konfliktowych. Oczywiście - nie w każdej okoliczności jesteśmy w stanie znaleźć rozwiązanie idealnie zaspokajające potrzeby stron. To, co jednak jest szczególnie ważne, to różne formy i sposoby dochodzenia do satysfakcjonującego rozwiązania. 
Jednym z najskuteczniejszych sposobów pracy ze stresem, pokonywania nieprzyjemnych emocji i tworzenia lepszych relacji z innymi - jest zmiana sposobu myślenia. Brzmi jak truizm; pytanie - jak to zrobić? Jak się skuteczniej komunikować i panować lepiej nad emocjami? 
W trakcie tego praktycznego warsztatu dowiecie się, jakie własne schematy wykorzystujecie, że powodują one taki a nie inny efekt w waszej komunikacji z innymi. Nauczycie się je umiejętnie rozpoznawać w relacji z innymi, identyfikować źródła „trudnych” sytuacji i bardziej świadomie prowadzić z ludźmi efektywny dialog. 
Czy to nie kuszące? ;) 

O CZYM BĘDZIEMY MÓWIĆ NA WARSZTACIE: 

  • Co to są schematy?
  • Przekonania a schematy.
  • ABCD emocji.
  • Zasady „zdrowej” rozmowy.
  • Jak radzić sobie ze złością i zapobiegać konfliktom.
  • Rozpoznanie własnych schematów.
  • Style radzenia sobie ze schematami – podporządkowanie, unikanie, kontratak.
  • Domeny schematów – omówienie schematów. 

TRENER

Dr. Tomasz Drożdż
Tomek Drożdż

Psycholog, trener, coach PCC (Professional Certified Coach ICF), coach ECPC (Erickson Cerified Professional Coach), coach systemowo – psychodynamiczny P-R-O (Person – Role –Organization), psychoterapeuta poznawczo – behawioralny certyfikowany przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB), specjalista psychoterapii uzależnień certyfikowany przez Państwową Agencje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA), mentor rozwoju osobistego. Absolwent Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Posiada tytuł doktora nauk o zdrowiu (Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego). Trener Warsztatu Umiejętności Psychospołecznych rekomendowany i certyfikowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Międzynarodowy Trener Zarządzania w zakresie Treningu, Uczenia się i Rozwoju certyfikowany przez Stowarzyszenie Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK we współpracy z Thames Valley University w Londynie. Trener Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ) a także certyfikowany terapeuta Programu Simontona – Simonton Cancer Center. 

Rejestracja:  https://mpec2019-05.syskonf.pl/
Lokalizacja: Kraków, Stara Zajezdnia Kraków by DeSilva
Partnerzy spotkania: Kraków Convention BureauSyskonfStara Zajezdnia Kraków by DeSilva

 

Author

PersonPlaceholder
MPI Poland

 
Load more comments
New code
Comment by from

 

 

 

Connect with Us