Bądź na bieżąco z MPI Poland Chapter
listopada 25, 2021
Zapisz się na nasz newsletter
Kliknij tu

Top Performing Chapter Award

 

 

Aktualności

 

Summer Business Meeting (SBM) MPI Poland Chapter 2019

BSM2019-MPI-fot-Bartek_Dziedzic (10)(1)

By: MPI Poland | lip 2, 2019

W dniach 29-30 czerwca 2019 roku w Zakopanem, odbyło się doroczne spotkanie członków MPI Poland Chapter. Przedstawienie zarządu na lata 2019-2021, stworzenie nowej strategii i celebracja 10 lat działalności stowarzyszenia – to tylko niektóre punkty obszernego programu, który w pełni udało się zrealizować. Nie zabrakło jubileuszowych niespodzianek!

Oficjalną część wydarzenia otworzyła Marta Kicler, Prezes MPI Poland Chapter w latach 2017-2019, która podsumowała ostatni rok działalności w ramach stowarzyszenia, jednocześnie zapraszając Monikę Dymacz-Kaczmarczyk, przejmującą funkcję Prezesa od 1 lipca 2019 roku, do rozpoczęcia rozmów na temat aktualizacji harmonogramu działania poszczególnych komitetów. Wydarzeniu towarzyszyły także doceniane przez zespół elementy teambuildingowe i integracyjne. Tradycyjnie na kolejne ustalenia mieli wpływ wszyscy członkowie obecni na spotkaniu, a w podzespołach tworzono konkretne dokumenty. Nad ich wdrożeniem czuwać będą Wiceprezesi wybrani przez członków MPI na walnym zgromadzeniu.

Nowy zarząd MPI Poland Chapter cechuje duża energia i bogate, zróżnicowane doświadczenie. Oprócz Moniki Dymacz Kaczmarczyk – Dyrektor zarządzającej w firmie Exprofesso, która w latach 2019-2021 piastować będzie urząd Prezesa oraz Marty Kicler – Business Development Director w Mazurkas DMC Poland, która pozostaje w strukturach stowarzyszenia na stanowisku Past President i której równocześnie powierzono stanowisko Wiceprezesa ds. edukacji, na czele komitetu ds. finansów stanęła Agnieszka Ziemiańska – kierownik działu PCO&DMC w firmie Targi w Krakowie Sp. z o.o., która przez ostatnie dwa lata  również aktywnie działała w zarządzie stowarzyszenia. Funkcję Wiceprezesa ds. członkostwa objęła Katarzyna Kalinowska – Event Manager w firmie El Padre, uhonorowana w tym roku tytułem Odkrycie Roku MPI Poland Chapter, za sprawy dot. studentów odpowiadać będzie Adrianna Roguska – Event Manager w Ministry of Creativity, zaś komunikacji będzie przewodzić Weronika Wirtel – Senior Sales & Marketing Manager w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Jednym z kluczowych założeń stowarzyszenia jest kontynuacja autorskiego programu „Meeting Professional Excellence Classes” realizowanego od 2017 roku przez polski oddział MPI w ramach koncepcji „Road Tour Learning”. Najbliższe spotkanie planowane jest już na 3 września 2019 roku, będzie to finał II edycji programu MPEC. Kolejne warsztaty będą realizowane już w nowej odsłonie, aby ich formuła była jeszcze bardziej atrakcyjna. W strategii na kolejne lata pojawiły się również całkiem nowe projekty z udziałem kluczowych postaci polskiej branży MICE.

W związku z tym, że MPI jest stowarzyszeniem kładącym silny nacisk na wartości edukacyjne i podnoszenie kompetencji swoich członków, w ciągu 2 intensywnych dni uczestnicy spotkania wzięli udział także w kreatywnych warsztatach i prelekcjach skoncentrowanych na budowaniu wartościowych relacji biznesowych oraz efektywnemu aktywizowaniu członków MPI. Niebagatelną wartością dodaną była również sama lokalizacja tegorocznego Businnes Summer Meeting (BSM) – event odbył się w nowo otwartym hotelu Radisson Blu Hotel & Residences, Zakopane.

Dla każdego plannera spotkań poznawanie nowych, atrakcyjnych obiektów przystosowanych do organizacji wydarzeń na najwyższym poziomie jest nie do przecenienia. Kluczowe jest także zbudowanie pozytywnej relacji z zespołem danego venue, z którym później można profesjonalnie i miło współpracować. MPI Summer Business Meeting było świetną okazją do połączenia obydwu tych elementów! – komentuje Jarosław Kruk – Managing Partner w MICEART DMC.


Pomimo, iż wiodącym celem wydarzenia było podsumowanie ostatniego roku aktywności i utworzenie strategii działania do połowy 2020 roku, nie zabrakło wyjątkowych, bo jubileuszowych niespodzianek. Z uwagi na celebrację dekady działalności Stowarzyszenia, które przypada właśnie na 2019 rok, Prezes Marta Kicler przyznała 3 specjalne nagrody dla Członków Dekady MPI Poland Chapter: Krzysztofa Celucha, Moniki Dymacz-Kaczmarczyk i Julii Góreckiej. To właśnie Krzysztof Celuch uhonorowany dodatkowym, wyjątkowym wyróżnieniem pod postacią tytułu Ambasadora MPI w Polsce, opowiedział o początkach działalności w strukturach MPI i długiej drodze, jaką ponad 10 lat temu musiał pokonać wraz z pierwszymi członkami stowarzyszenia w kraju, aby Polska mogła szczycić się należeniem do grona jednego z 13 europejskich oddziałów MPI.

Już po raz drugi z rzędu, po bardzo udanej edycji Summer Business Meeting (SBM) 2018, MPI Poland Chapter gościło podczas wydarzenia również gościa specjalnego – Federico Toja pełniącego funkcję Director Chapter Business Europe w globalnym oddziale Meeting Professionals International, który przedstawił pełną gamę aktualnych możliwości płynących z członkostwa w największym światowych stowarzyszeniu branży spotkań, jakim jest MPI i wspierał członków polskiego oddziału w tworzeniu nowej strategii działania.

Ogromna dawka wiedzy i inspiracji, ambitne plany, energetyczny i doświadczony zarząd, a przede wszystkim zintegrowany zespół profesjonalistów będących członkami stowarzyszenia, pozwalają wierzyć w bardzo obiecujące dwa lata nowej kadencji (2019-2021), które właśnie dzisiaj rozpoczęły się dla MPI Poland Chapter.

 

Author

PersonPlaceholder
MPI Poland

 
Load more comments
New code
Comment by from

 

 

 

Connect with Us