Honorable Mention Chapter Award
listopada 25, 2021
Bądź na bieżąco z MPI Poland Chapter
Zapisz się na nasz newsletter
Kliknij tu

Honorable Mention Chapter Award

 

 

Sukces #ChallengedlaGOPR 2020 „Bezpieczeństwo ponad wszystkie góry świata”!

ChallengedlaGOPR (1)

By: MPI Poland | wrz 18, 2020

Profesjonaliści branży spotkań zrzeszeni w stowarzyszeniu MPI Poland Chapter oraz studenci uczelni Vistula, we współpracy z PZU pomogli w rozbudowie i modernizacji Centralnej Stacji Ratunkowej Grupy Jurajskiej GOPR. Poza wsparciem misji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego nietypowa akcja CSR pozwoliła na integrację przedstawicieli zaangażowanych podmiotów i zwiększenie świadomości w obszarze bezpieczeństwa eventów realizowanych w terenie.

Wyjątkowa współpraca MPI Poland Chapter, Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula, przedstawicieli koła naukowego 2B Turystyka Biznesowa oraz sponsora i partnera strategicznego projektu - PZU SA miała miejsce w dniach: 11-13 września 2020 roku w Podlesicach, a zakończyła się panelem dyskusyjnym poświęconym bezpieczeństwu wydarzeń 17 września w Warszawie, zrealizowanym w ramach Meetings Week Poland 2020.

Podzieleni na podzespoły wolontariusze wzięli udział w wielu aktywnościach, takich jak: gruntowanie powierzchni w remontowanych częściach Centralnej Stacji Ratunkowej, porządkowaniu terenu zewnętrznego czy pracach przy powstającej w budynku ściance wspinaczkowej, gdzie w przyszłości szkolić się będą ratownicy GOPR. W ramach podziękowania za działania w ramach Challenge dla GOPR zespół Grupy Jurajskiej przygotował dla uczestników na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej kilkugodzinne szkolenie z pierwszej pomocy z uwzględnieniem sytuacji eventowych.

– Zależy nam, żeby zapobiegać wypadkom, a nie czekać, aż do nich dojdzie. W trakcie dotychczasowej współpracy PZU przekazał na rzecz GOPR blisko 10 milionów złotych finansując nie tylko zakup sprzętu, takiego jak karetki górskie czy quady, ale również szkolenia dla ratowników oraz liczne programy edukacyjne i prewencyjne dla turystów. Od lat edukujemy miłośników gór, a dzięki Challenge dla GOPR mieliśmy okazję podjąć wartościową współpracę z organizatorami różnego rodzaju spotkań, które niejednokrotnie odbywają się w tak atrakcyjnym regionie, jakim jest Jura. – podkreśla Joanna Gorczyca - Dyrektor Biura Prewencji i CSR PZU.

Spotkanie stanowiło świetną okazję do wymiany doświadczeń oraz zacieśnienia współpracy pomiędzy ratownikami GOPR, od lat zabezpieczającymi imprezy, profesjonalistami branży MICE dbającymi o organizację bezpiecznych eventów oraz PZU – liderowi w zakresie prewencji wypadkowej.

Akcja została oficjalnie podsumowana 17 września w Warszawie, podczas uroczystej gali zorganizowanej z okazji 10-lecia Studenckiego Koła Naukowego Turystyki Biznesowej 2B oraz finału konkursu dla absolwentów "Kompasy Vistuli".


– Dziękujemy wszystkim osobom zainteresowanym wsparciem projektu i liczne zainteresowanie aktywnym udziałem w pracach podjętych w Stacji Grupy Jurajskiej. Pomimo, iż aktualna sytuacja i obowiązujące rekomendacje dotyczące bezpieczeństwa spowodowały, że zdecydowaliśmy o realizacji akcji w kameralnym gronie wolontariuszy, planujemy kontynuację działań, podczas których będziemy ponownie zapraszać do współpracy reprezentantów branży, studentów i partnerów. – zapewnia Dr Krzysztof Celuch – Pełnomocnik Rektora SGTiH Vistula, inicjator projektu.

Wszystkie osoby zainteresowane wsparciem Grupy Jurajskiej GOPR zachęcamy do dokonania wpłaty tytułem: „cele statutowe – rozbudowa CSR GJ GOPR” na konto bankowe o numerze: 56 1050 1591 1000 0022 3573 9881.

 

Author

PersonPlaceholder
MPI Poland

 
Load more comments
New code
Comment by from

 

 

 

Connect with Us