Bądź na bieżąco z MPI Poland Chapter
Zapisz się na nasz newsletter
Kliknij tu

 

 

Współtworzymy Protokół KRAKÓW NETWORK

KN_1200x900_1

By: MPI Poland | lut 16, 2021

Kraków przygotowuje się do ofensywy na rynku MICE w nadchodzących latach. Klarowny model współpracy w nowej rzeczywistości między partnerami biznesowej inicjatywy KRAKÓW NETWORK, oparty na wspólnym zarządzaniu ryzykiem; innowacyjne modele biznesowe, zyskanie przewagi konkurencyjnej Krakowa poprzez zaangażowanie lokalnych przedstawicieli branży spotkań, a także digitalizacja i promocja wydarzeń hybrydowych – to założenia trwających właśnie prac nad Protokołem KRAKÓW NETWORK, którego powstanie ogłoszono w grudniu 2020 roku.

Członkowie KRAKÓW NETWORK, powołanego z inicjatywy KBF – operatora Centrum Kongresowego ICE Kraków biznesowego gremium zrzeszającego obecnie kilkuset przedstawicieli branży spotkań i branż pokrewnych z Krakowa i Małopolski pracują nad Protokołem KRAKÓW NETWORK. Są wśród nich członkowie MPI Poland Chapter: projekt koordynuje Weronika Wirtel, natomiast liderem inicjatywy jest Paula Fanderowska, wśród aktywnych członów są również m.in.: Agnieszka Faracik-Leśniak, Krzysztof Paradowski, Julien Hallier, Jarosław Kruk i Joanna Ostrowska.

Protokół KRAKÓW NETWORK to dokument wzorowany na opublikowanym przez ICCA w listopadzie 2020 roku Protokole z Kaohsiung, stanowiącym strategię odbudowy globalnego rynku spotkań. Jego głównymi celami było zdefiniowanie kluczowych makro- i mikrotrendów, wskazanie niezbędnych strategii do implementacji w sektorze MICE oraz wyodrębnienie nowych wskaźników sukcesu przyszłych wydarzeń. Kraków, który od wielu lat wzmacniał swoją pozycję w globalnych i europejskich rankingach ICCA, nieustannie zaskakuje innowacyjnymi działaniami zrzeszającymi przedstawicieli branży.

Pandemia Covid-19 stała się katalizatorem przyspieszenia transformacji w prawie każdym sektorze. Dotychczasowe sposoby prowadzenia działalności zostały zastąpione elastycznymi innowacjami: od tego postępu nie ma już odwrotu. Chociaż przedstawiciele całej branży mają świadomość, że spotkania „twarzą w twarz” z czasem powrócą, istnieje wiele dowodów na to, że w przyszłości będą one funkcjonować inaczej, niż do tej pory. Ten fakt zauważa także krakowska branża.

Warto podkreślić, że negocjowane postanowienia będą zbieżne z kierunkiem strategii Miasta Krakowa, przedstawionej niedawno w dokumencie „Polityka zrównoważonej turystyki Krakowa na lata 2021-2028”, w którym istotną rolę przypisano turystyce biznesowej. Postanowienia te są również zgodne z założeniami kampanii #KrakówTheHostCity realizowanej obecnie przez Kraków Convention Bureau.

Pracom nad Protokołem KRAKÓW NETWORK towarzyszy kampania wizerunkowa, której celem jest promowanie Krakowa jako kompleksowej destynacji dla branży spotkań. Jej finałem będzie otwarty webinar ogłaszający wyniki prac oraz zapraszający organizatorów do realizowania swoich wydarzeń w stolicy Małopolski.

Wydarzenie zaplanowano na koniec marca tego roku.

 

Author

PersonPlaceholder
MPI Poland

 
Load more comments
avatar
New code

 

 

 

Connect with Us