Bądź na bieżąco z MPI Poland Chapter
Zapisz się na nasz newsletter
Kliknij tu

 

 

Zbiórka na działalność Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń

grafika-zrzutka

By: MPI Poland | lip 29, 2020

Celem zbiórki jest wsparcie powołanej do życia 21 lipca 2020 Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń, która zastąpiła funkcjonujący od marca 2020 Sztab Kryzysowy TUgether. Jest to organizacja, której nadrzędnym celem jest przeciwdziałanie skutkom pandemii w branży spotkań i wydarzeń, zacieśnianie współpracy między organizacjami branży MICE i reprezentowanie jej interesów w rozmowach z rządem.

Od ponad 30 lat obszar polskiej gospodarki, w której działamy, bardzo dynamicznie się rozwijał, w tempie kilkunastu procent rocznie, generując kilkaset tysięcy miejsc pracy i ok. 8-10% polskiego PKB. Co roku około 16 milionów osób z kraju i zza granicy uczestniczy w spotkaniach biznesowych, a blisko 30 milionów Polaków bierze udział w wydarzeniach rozrywkowo-artystycznych. Wiele z tych imprez plasuje się w czołówce w tej części Europy, jak m.in. Europejski Kongres Gospodarczy, IMPACT, targi MSPO czy festiwal Open’er. Trendowi towarzyszą szerokie inwestycje i rozwój infrastruktury i zaplecza, w tym m.in.: obiekty hotelowe, hale widowiskowe, sale konferencyjne, przestrzenie targowe, tabor autokarowy czy też wyposażenie techniczne: sprzęt audio-video, multimedia, oświetlenie, nagłośnienie, etc. Co niezmiernie ważne, nasz przemysł tworzy szeroki łańcuch dostaw, głównie w zakresie firm MŚP i mikro.

Kryzys związany z pandemią uderzył w bezpośrednie podstawy naszego funkcjonowania błyskawicznie paraliżując branżę MICE. Średnio 95% wydarzeń i spotkań w okresie marzec-sierpień 2020 zostało odwołanych. Niestety ta sytuacja nie ulegnie poprawie w kolejnych miesiącach, ze względu na przenoszenie zdecydowanej większości spotkań i wydarzeń na rok 2021 i kolejne lata.
 
Obecnie stoimy zatem przed wyzwaniem wprowadzenia nowej strategii i rozwiązań dla naszego przemysłu, które zagwarantują nam możliwość przetrwania i dostosowania się do nowej sytuacji rynkowej. Perspektywa odbudowy i transformacji naszego sektora gospodarczego będzie długotrwała, stąd też konieczność systemowego podejścia w tym zakresie.
Wierzymy, że nowopowstała Rada stanie się swoistym forum wymiany poglądów i informacji w kontekście opisanych problemów i będzie miała tym samym możliwość opracowania propozycji konkretnych rozwiązań, które będą następnie przedkładane administracji państwowej. Rada deklaruje pełną współpracę m.in. z Radą Ministrów, Prezydentem, Sejmem i Senatem RP, a także ze wszystkimi stronami sceny politycznej, w zakresie zgłaszania i wdrażania rozwiązań dla naszego przemysłu.

Jako Stowarzyszenie MPI Poland Chapter, będące członkiem TUgehter od początków jego istnienia, a obecnie również aktywnym członkiem Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń, apelujemy o wsparcie naszych działań!
 
𝗨𝗥𝗨𝗖𝗛𝗔𝗠𝗜𝗔𝗠𝗬 𝗣𝗢𝗠𝗢𝗖 𝗗𝗟𝗔 𝗠𝗜𝗖𝗘 ➡ https://zrzutka.pl/tu55gy
Działajmy razem w trosce o nasze interesy!
 

Author

PersonPlaceholder
MPI Poland

 
Load more comments
avatar
New code

 

 

 

Connect with Us