Zarządzanie przez spotkania – zwinność w erze ciągłych zmian

4 grudnia, 2019
9:00 - 5:00
Krakow,
Poland
Organizer
MPI Poland

Coraz częściej współczesny świat określa się jako świat VUCA albo SPAM’u. Wymaga on od menedżerów nowych kompetencji zarządzania zmianą. VUCA to akronim wprowadzony przez amerykańskich wojskowych strategów na określenie sytuacji, jaka powstała po zakończeniu Zimnej Wojny: Volatility (zmienność, ulotność), Uncertainty (niepewność), Complexity (złożoność) i Ambiguity (niejednoznaczność). Czy w takim świecie da się skutecznie zarządzać zespołem realizującym zadania lub projekty? Czy można w jakikolwiek sposób planować nieprzewidywalne? Reagować na zaskakujące?

Z odpowiedzią na te pytania przychodzi zwinne zarządzanie, które wskazało kluczowe założenia i zasady umożliwiające działanie w zmiennym świecie – świecie, gdzie przestały sprawdzać się tradycyjne metody zarządzania.

Czerpiąc z tej metodyki zapraszamy Państwa na szkolenie „Zarządzanie poprzez spotkania”. Efektywność tej metody zarządzania oparta jest na 3 z 4 głównych założeń zwinnego manifestu – na ludziach i interakcjach,  współpracy z klientem i szybkim reagowaniu na zmiany. Innowacyjność tego podejścia polega na wyprowadzeniu z tych założeń głównych rodzajów spotkań, dzięki którym możemy zarządzać ludźmi i ich zadaniami.

Dzięki szkoleniu poznacie Państwo kluczowe założenia dotyczące rodzajów spotkań, odpowiecie sobie na pytanie kiedy i które spotkania warto organizować i dopasujecie ich specyfikę do swoich organizacji. Będzie również możliwość sprawdzenia się w boju, wypróbowania nowych rozwiązań i podzielenia się najlepszymi praktykami z innymi uczestnikami szkolenia.

Zapraszamy!

Trenerzy:

Joanna Opara

MPI_1Wieloletni menedżer, facylitator, trener i coach zespołowy. Absolwentka Kierunku Pedagogika Uniwersytetu Jagiellońskiego a także Wyższej Szkoły Europejskiej im. Józefa Tischnera w obszarze Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Certyfikowany facylitator Szkoły Facylitatorów II Wszechnicy UJ oraz Szkoły Menedżerów Projektów Szkoleniowych Wszechnicy UJ. Coach grupowy i zespołowy Pracowni Coachingu NOVO. Trener Zarządzania certyfikowany przez Stowarzyszenie Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK, Certyfikowany konsultant DISC D3 oraz Thomas International. Ukończyła także szkolenie z Racjonalnej Terapii Zachowania certyfikowane przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Pasjonatka wszystkiego co piękne, przede wszystkim sztuki rękodzielniczej, sama uzależniona od szydełkowania. Obecnie, chcąc spełnić swoje marzenie i zostać dyplomowaną koronkarką, pobiera nauki na Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej.
Iwona Grzech-Nowak

MPI_2Trener rozwoju osobistego, akredytowany coach (ACC ICF). Z pierwszego wykształcenia ekonomista, praktyk zarządzania. Obecnie w trakcie studiów psychologicznych na kierunku „Psychologia kliniczna człowieka dorosłego” Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS. Ukończyła Szkołę Trenerów Meritum- kompetencje trenerskie na poziomie 5 EQF – European Qualification Framework.  Absolwentka kierunku Marketing i Zarządzanie  (AGH) a także Zarządzania Zasobami Ludzkimi (Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa) oraz Zarządzania Projektami (Akademia Ekonomiczna w Katowicach). Realizuje projekty szkoleniowe i pracuje indywidualnie z Klientami jako life i executive coach.   Czynnie związana z tematyką obsługi Klientów. Specjalizuje się w pracy z emocjami oraz ich wpływem w życiu zawodowym i osobistym.  Fascynuje ją człowiek i jego możliwości rozwoju.

Connect with Us