Bądź na bieżąco z MPI Poland Chapter
listopada 25, 2021
Zapisz się na nasz newsletter
Kliknij tu

Top Performing Chapter Award

 

 

Meetings Week Poland 2020 || 22-24 kwietnia 2020

MWP 2020 BANER

By: MPI Poland | lut 3, 2020

EDUKACJA – NETWOKRING – TRENDY I DOBRE PRAKTYKI – PROMOCJA

W roku 2000  pierwsze wydarzenia dla sektora przemysłu spotkań zorganizowane w Polsce, a mianowicie Gala Ambasadorów Kongresów Polskich oraz Forum Turystyki Biznesowej odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Obecnie po 20 latach – najważniejsze wydarzenie naszej branży – Meetings Week Poland 2020 zagości po raz pierwszy w salach konferencyjnych Pałacu Kultury i Nauki. Znamienny jest też fakt,  że 20 lat temu nasz sektor pozostawał w kompetencjach podsekretarza stanu w ministerstwie gospodarki pana Tadeusza Donocika. Teraz po kilkunastu latach w resorcie sportu, znowu mamy sekretarza stanu odpowiedzialnego za turystykę w resorcie gospodarczym, a mianowicie posła Andrzeja Guta Mostowego w Ministerstwie Rozwoju.

To jest pretekst do podjęcia tematu, jaka jest przyszłość przed naszą branżą? Ale gorących tematów jest znacznie więcej. Trzy intensywne dni konferencji, debat i spotkań wypełnią wystąpienia nt bezpieczeństwa i ochrony w przemyśle spotkań, kodeksu dobrych praktyk, zrównoważonych modeli działania w naszym sektorze. Nie zabranie tematu „zero waste”, jako że jest to marketingowe słowo sezonu 2019/2020. Dlatego koniecznie zarezerwujcie daty 22-24 kwietnia 2020 w swoich kalendarzach, żeby spotkać się z nami na ósmej edycji Meetings Week Poland.

W programie w tym roku znajdą się wydarzenia:


22.04.2020.

Turystyka spotkań w Polsce. Nowe perspektywy? – The Warsaw Voice

Po latach oczekiwań i starań ze strony całej branży, turystyka trafiła pod skrzydła Ministerstwa Rozwoju, co podkreśla jej związki z gospodarką raczej, a nie sportem, jakby to wynikało z poprzedniego przyporządkowania. Co jednak zmienia się faktycznie? 

Polski przemysł spotkań jest niezwykle dochodowym sektorem turystyki. Jeden procent produktu krajowego brutto i ponad 170 tysięcy  miejsc pracy to tylko część jego wartości. Niepoliczalne korzyści przynosi rola edukacyjna i promocyjna branży. Nie jest zbiegiem okoliczności, iż w krajach o najsilniejszych i innowacyjnych gospodarkach, spotkania odpowiadają nawet za 3 razy większą część PKB. Czy w Polsce powinniśmy zmierzać w podobnym kierunku, stawiając na rozwój turystyki spotkań, stymulującej rozwój całej gospodarki? Czy pojawią się nowe środki i narzędzia służące rozwojowi turystyki i przemysłu spotkań? Co  w sytuacji branży zmienia się już dziś, a co zmieni się w najbliższych latach? Czy profesjonaliści sektora MICE mogą wpłynąć na pozytywne kierunki zmian? 

Na te i podobne pytania spróbujemy odpowiedzieć w gronie ekspertów podczas konferencji z cyklu Poland Meetings Destination, otwierającej MWP 2020.

Logotyp Warsaw Voice


22.04.2020.

Kodeks Dobrych Praktyk - Branża Eventowa tworzy zasady etycznej współpracy - SBE

Stowarzyszenie Branży Eventowej we współpracy z ekspertami przemysłu spotkań podejmie dialog na temat dobrych praktyk w dziedzinie organizacji wydarzeń w Polsce. Zmiany zachodzące w naszej branży wymagają reaktywacji istniejącego już spisu etycznych zasad, które dostępne są na stronie: http://sbe.org.pl/rada-etyki/ . Premiera Kodeksu Dobrych Praktyk Branży Eventowej, odbyła się cztery lata temu podczas Meetings Week Poland 2016, 15 marca 2016 r. Sygnatariuszami Kodeksu zostali członkowie Rady Etyki jako reprezentanci środowiska przemysłu wydarzeń zobowiązali się do postępowania według zapisanych w nim zasad.  Odnowienie czy zmiana wytycznych  jest  możliwa tylko dzięki współpracy i otwartej dyskusji pomiędzy agencjami eventowymi, dostawcami i lokalizacjami.

Organizatorom bardzo zależy nie tylko na przeprowadzonej rozmowie ale również praktycznych radach, które zostaną jasno określone w dokumencie „ Kodeks Dobrych Praktyk”

Serdecznie zapraszamy osoby związane z branżą eventową, którym rozwój rynku przemysłu spotkań, jakość wykonywanych usług oraz współpraca pomiędzy podmiotami tworzącymi „event” są bliskie.

SBE

23.04.2020

Zrównoważone modele działania przemysłu spotkań - SKKP

Dzisiaj nowoczesne przedsiębiorstwa nie liczą już jedynie na ekonomiczny wpływ wydarzeń, organizowanych przez siebie i w swoich obiektach, ale patrzą szerzej, szukając efektów, które zmienią ich firmy i świat, przezwyciężą bariery, zmienią podejście decydentów i zainspirują lokalne społeczności. Firmy stawiają na misję w duchu zrównoważonego rozwoju, biorą pełną odpowiedzialność za organizowane przez siebie wydarzenia. Tylko w ten sposób osiągają sukces w dynamicznie zmieniającym się świecie, gdzie nie liczą się już tylko efekty finansowe, ale górują pozytywne następstwa organizacji spotkań.

Do udziału w konferencji zaprosiliśmy wybitnych ekspertów z Global Destination Sustainable Index oraz BestCities Global Alliance, którzy przedstawią nam aktualne modele działania zrównoważonych miast, obiektów i firm. Uzupełnieniem prezentacji będą inspirujące case studies w obszarze organizacji wydarzeń.  Będziemy dyskutować o trendach, raportach i innowacyjnych rozwiązaniach dla obiektów i organizatorów. Będziemy rozmawiać o problemach, ale i zaletach  obiektów wielofunkcyjnych. Po raz pierwszy zorganizujemy dla przedstawicieli obiektów Business Exchange- sesję round table, mają na celu wymianę informacji o polskich kongresach i konferencjach (kontakty, procesy decyzyjne, kwestie budżetowe).

SKKP


23.04.2020.

Warszawski Klub Ambasadora Kongresów – WOT, WCB, SKKP

„Rozwój potencjału naukowego Warszawy w kontekście planowanych przez Warszawę działań nakierowanych na promocję lokalnych instytucji badania i rozwoju oraz pozyskiwania międzynarodowych talentów i liderów.” To cel jaki stawia sobie Warszawa i Warsaw Convention Bureau. Warszawski Klub Ambasadora Kongresów jest projektem, w ramach którego Warsaw Convention Bureau WOT wspólnie z SKKP wspiera lokalny świat nauki i stowarzyszenia branżowe w pozyskiwaniu ważnych, międzynarodowych wydarzeń do Warszawy. Ważnym działaniem Klubu jest organizacja spotkań networkingowo-informacyjnych, w ramach, których Warsaw Convention Bureau i SKKP przekażą ambasadorom i potencjalnym ambasadorom kongresów informacje o możliwym zakresie wsparcia ze strony warszawskiego convention i jego partnerów oraz podzielą i się wiedzą merytoryczną dotyczącą skutecznego pozyskiwania i profesjonalnej realizacji wydarzeń kongresowych. Tym razem spotkanie Klubu będzie poświęcone tematowi: „Jak lokalny świat nauki może współpracować z samorządem i organizacjami pozarządowymi w celu wzmocnienia synergii potrójnej helisy."

WOT_PL_RGB_transparent_web

SKKP

23.04.2020.

Spotkanie Poland Convention Bureau POT z regionalnymi i lokalnymi Convention Bureaux

Doroczne spotkanie polskich regionalnych convention bureaux z sekcją Poland Convention Bureau POT dotyczy wspólnych działań oraz współpracy na najbliższy rok podczas takich wydarzeń jak: targi branżowe, prezentacje, przygotowania kolejnych edycji Raportu „Przemysł Spotkań i Wydarzeń w Polsce”, działania w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich oraz Narodowego Programu Wsparcia dla Przemysłu Spotkań.

Spotkanie ma charakter zamknięty i jest dedykowane dla convention bureaux i zaproszonych przedstawicieli miast i regionów, które prowadzą działania dotyczące przemysłu spotkań.

Wszystkie nowe podmioty, miasta zainteresowane współpracą proszone są o kontakt: polandcb@pot.gov.pl

POT_logo

24.04.2020.

Bezpieczeństwo i ochrona w branży spotkań – MPI Poland Chapter

MPI Poland Chapter zaprasza na konferencję, poświęconą tematyce bezpieczeństwa i ochrony w branży spotkań. Temat ten znajduje się wśród priorytetów edukacyjnych MPI Global – a my chcemy rozwijać świadomość i edukować w tym temacie również polską branżę.

MPI Global właśnie wydało obszerną publikację pt. „Bezpieczeństwo i ochrona w branży eventowej - przewodnik po najlepszych praktykach w planowaniu spotkań i wydarzeń”. Stowarzyszenie podkreśla niekwestionowaną potrzebę skutecznego zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony wszelkiego rodzaju spotkań i wydarzeń. Dyskusje z ekspertami ds. bezpieczeństwa, osobiste wywiady i obszerny przegląd literatury, w tym istniejących planów bezpieczeństwa i procedur operacyjnych, publikacji rządowych, raporty z badań naukowych i publikowane artykuły – wszystko to przyczyniło się do powstania tego kompleksowego Przewodnika.

Naszym celem jest teraz podjęcie próby odniesienia kluczowych zagadnień wskazanych w Przewodniku do polskiego rynku, obecnych praktyk, wymagań, regulacji, a także bolączek i obszarów do usprawnień. W tym celu zaprosiliśmy ekspertów z różnych dziedzin i praktyków z obszaru bezpieczeństwa, aby podzielili się oni swoją wiedzą, narzędziami, doświadczeniami i spostrzeżeniami.

ChapterLogos_horizontal_Poland


24.04.2020.

IMEX-MPI-MCI Future Leaders Forum – SGTiH Vistula

Po raz ósmy w ramach Meetings Week Poland, a po raz piętnasty w Polsce odbędzie się IMEX-MPI-MCI Future Leaders Forum (organizator Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa w Warszawie), która skierowana jest do studentów. Jest to spotkanie z profesjonalistami turystyki biznesowej z całego świata. Daje studentom unikalną okazję do zawarcia nowych znajomości oraz możliwość na rozwijanie swojej kariery w przemyśle spotkań. FLF to także duża dawka motywacji, inspiracji oraz podstawy skutecznego networkingu tak ważnej umiejętności w każdej branży. FLF ponadto daję możliwość poznania ekspertów przemysłu spotkań w sesji Round-Table Discussion. To niepowtarzalna okazja aby zobaczyć realia pracy w tej inspirującej branży.
Dodatkowo szansa wzięcia udziału w konkursie IMEX UniversityChallenge.  Konkurs ten umożliwia wykazanie się swoją kreatywnością w planowaniu wydarzeń. Nagrodą dla zwycięzców każdego z 6 półfinałów University Challenge jest udział w największych europejskich targach przemysłu spotkań IMEX we Frankfurcie, gdzie prezentują swoje projekty.

Vistula


24.04.2020.

MP Power Awards® - MeetingPlanner.pl

Finałowym eventem Meetings Week Poland będzie finał konkursu MP Power Awards® - gala MP Power Night (organizator MeetingPlanner.pl). Zadaniem MP Power Awards poprzez wyróżnianie najlepszych projektów i pokazanie ich efektów jest promocja profesjonalizmu branży eventowej  oraz budowanie świadomości wartości narzędzi z jej zakresu. Długofalowo celem konkursu jest także podnoszenie standardów pracy i realizacji projektów na każdym etapie ich powstawania oraz współpracy pomiędzy zaangażowanymi podmiotami.  W ósmej edycji MP Power Awards® jury konkursu tradycyjnie nagrodzi najlepsze eventy, wskaże miejsca ze szczególnym potencjałem eventowym, eventowy produkt roku oraz wyróżni osobistości branży. W konkursie Kreatywny Roku Branży Eventowej poszukujemy najlepszych kreatywnych wyspecjalizowanych w sektorze eventowym oraz ludzi, którzy mają potencjał, by rozwijać swoją karierę w tym kierunku. Podczas MP Power Night branża pozna także Odkrycie Roku MPI Poland. Uroczysta gala odbędzie  się w Muzeum Polin w Warszawie.

logo-meetingplanner.pl

Koordynator

Magdalena Owczarek
tel. 48 510001475
e-mail: koordynator@meetingsweek.pl
www: www.meetingsweek.pl

Organizatorzy odpowiedzialni za edycję MWP 2020

Międzynarodowe Stowarzyszenie Organizatorów Spotkań MPI Poland
ul. Hoża 86 lok. 410, 00-682 Warszawa
e-mail: mdymacz@mpiweb.pl
www: www.mpiweb.pl

Stowarzyszenie „Konferencje i Kongresy w Polsce” (SKKP)
ul. Piękna 24/26a, 00-549 Warszawa
tel  48 501 764 399
e-mail: biuro@skkp.org.pl
www: www.skkp.org.pl

 

Author

PersonPlaceholder
MPI Poland

 
Load more comments
New code
Comment by from

 

 

 

Connect with Us