MPI ACADEMY ONLINE EĞİTİMLER
Detaylar için lütfen
TIKLAYINIZ

 

 

Handan Boyce (Geçmiş Dönem Başkanı)

 

 

Ekran_Alintisi(3)Handan Boyce, 1987 yılında İstanbul’un dördüncü uluslararası zincir oteli olarak açılan Ramada Hotel’de başladığı turizm sektörü yolculuğuna Klassis Resort Otelleri ve Golf & Country Club Genel Müdürlüğü ile devam etmiştir. 2003-2011 yılları arasında, İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu-ICVB’nin Genel Müdürü olarak görev yaptığı dönemde, Türkiye’nin ve İstanbul’un kongre ve toplantı sektörünün gelişimine önemli katkılarda bulunmuş, kamu ve özel sektör iş birliğinde kongrelerin İstanbul’a ve Türkiye’ye kazandırılması ve destinasyon pazarlaması çalışmaları yürütmüştür. Aynı dönemde Uluslararası Kongreler ve Konvansiyonlar Birliği – ICCA Akdeniz Bölge Başkanlığına ve akabinde destinasyon pazarlama örgütlerini temsilen ICCA Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir. 4 yıllık ICCA Yönetim Kurulu üyeliği sürecinde 2010 yılında ICCA’nın 3. Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır.  

Handan Boyce 2011- 2017 yılları arasında Haliç Kongre Merkezi’nin Genel Müdürü olarak görev yapmış, bu süreçte Uluslararası Kongre Merkezleri Birliği AIPC’nin aktif üyelerinden biri olmuş, uluslararası konferanslara konuşmacı olarak katılmıştır.  

Boyce, 2011 yılında Toplantı Sektörü Profesyonelleri-TOSEP Derneği ve MPI Türkiye Bölümü’nün kurulmasında öncülük yapmış ve 2014 yılı dönemi sonuna dek MPI Türkiye Başkanı görevini yürütmüştür. 

2014-2016 yılları arasında TUGEV- İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu ICVB Yönetim Kurulu üyeliğini yürüten Boyce, TUROB (Turistik Otelciler, Yatırımcılar ve İşletmeciler Birliği) onursal üyesi, SKAL İstanbul üyesi, Galatasaray Spor Kulübü ve Boğaziçi Mezunlar Derneği üyesidir.

İngilizce ve Fransızca bilen Boyce, Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunudur.

 

Connect with Us