Bądź na bieżąco z MPI Poland Chapter
listopada 25, 2021
Zapisz się na nasz newsletter
Kliknij tu

Top Performing Chapter Award

 

 

Aktualności

 

Szkolenie "Eventy w plenerze"

szkolenie-eventy_w_plenerze

By: MPI Poland | lip 23, 2021

Stowarzyszenie MPI Poland Chapter zaprasza na szkolenie „Eventy w plenerze – podstawy zabezpieczenia i pierwsza pomoc”, którego celem jest rozwój wiedzy i umiejętności organizatorów spotkań i wydarzeń w zakresie realizacji bezpiecznych eventów w plenerze, ze szczególnym uwzględnieniem terenów górskich.

WEŹ UDZIAŁ W SZKOLENIU!


Organizatorzy eventów niejednokrotnie muszą mierzyć się z wyzwaniami, w których kompetencje z zakresu zapewnienia bezpieczeństwa nie tylko decydują o udanej realizacji, ale o czymś znacznie poważniejszym – zdrowiu, a nawet życiu uczestników. To kwestia odpowiedzialności za tych, którzy są pod naszą opieka w trakcie wydarzenia.

Jak przygotować się do tak ważnej roli? O jakich aspektach należy pamiętać w pierwszej kolejności? Na ile tę wiedzy musimy przyswajać my, jako organizatorzy spotkań, a na ile pozostaje to w gestii ekspertów – podwykonawców?

Na te i na inne pytania odpowiemy w formie praktycznych warsztatów na szkoleniu realizowanym podczas akcji CSR Challenge dla GOPR 2021.

Główne moduły teoretyczne szkolenia to:

  • zaznajomienie się z podstawowym wyposażeniem alpinistycznym: jakie elementy wyróżniamy i jak je stosować; 
  • zasady poruszania się w terenie eksponowanym  i trudno dostępnym – charakterystyka, różnice, sposób podejścia; 
  • pierwsza pomoc w terenie eksponowanym i trudno dostępnym – czym się różni, jak postępować i jakie narzędzia wykorzystać.

Szkolenie będzie obejmowało aspekty teoretyczne, ale nacisk zostanie postawiony na praktykę, dzięki której każdy uczestnik będzie mógł przećwiczyć poszczególne aspekty zabezpieczeń i pierwszej pomocy.

Największą wartością szkolenia będzie jego formuła – gra terenowa, która będzie stanowić swoistą symulację prawdziwych działań w terenie służb GOPR w trakcie eventów. Jest to niepowtarzalna okazja, aby nie tylko rozwinąć wiedzę, ale też doskonalić umiejętności i kształtować właściwe postawy, które są oczekiwane od każdego profesjonalnego organizatora spotkań.

Szkolenie poprowadzą ratownicy Grupy Jurajskiej GOPR - beneficjenci akcji CSR Challenge dla GOPR realizowanej przez stowarzyszenie MPI Poland Chapter we współpracy ze Szkołą Główną Turystyki i Hotelarstwa Vistula.

Partnerem strategicznym akcji jest MEETING15.

Dowiedz się więcej o możliwościach platformy oferującej kompleksowe rozwiązania do realizacji hybrydowych wydarzeń i projektów online!
68718784_408431546464467_7839897284799102976_n
MEETING15


Masz pytania? Napisz do nas!

wwirtel@mpiweb.pl

 

szkolenie-eventy_w_plenerze

 

 

Author

PersonPlaceholder
MPI Poland

 
Load more comments
New code
Comment by from

 

 

 

Connect with Us